wtorek, Lipiec 7th, 2020

You are here: / Kartony Poznań / Drzwi balkonowe

Drzwi balkonowe

Drzwi balkonowe
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Jakie drzwi balkonowe wybrać ?

Kiedy robimy remont w naszym mieszkaniu, warto wykorzystać ten czas na stworzenie idealnych połączeń wnętrz z otoczeniem zewnętrznym. Jeśli chodzi o drzwi balkonowe, możemy zdecydować się na drzwi składane albo przesuwne z niskim lub wysokim progiem.
Producent drzwi balkonowych poleca drzwi przesuwne. Ich nowoczesne mechanizmy sprawiają, że otwieranie i zamykanie jest łatwe i sprawne. W przypadku, kiedy potrzebujemy szerokiego przejścia, warto wybrać drzwi składane. Ich obsługa jest prosta, a jeden ruch wystarczy, by złożyć je na bok.
Jeśli jednak zdecydujemy się na klasyczne, rozwieralne drzwi musimy pamiętać o tym, że potrzebują one sporo miejsca na otwarcie skrzydeł. Powinniśmy też zwrócić uwagę na modele, które są wyposażone w zatrzaski balkonowe. Dzięki tym dodatkom uzyskamy gwarancję, że nie zatrzaśniemy się na tarasie, czy balkonie. Będziemy mogli je otworzyć od zewnętrznej strony lekko popychając skrzydło.
Przy wyborze drzwi balkonowych istotną kwestią jest wysokość progu. W standardowych egzemplarzach jego wysokość wynosi około 4 do 7 centymetrów i może być przyczyną wypadków spowodowanych potknięciem. Producenci drzwi balkonowych posiadają w swoich ofertach drzwi z niskim progiem. Dostępny jest on w modelach rozwieralnych, przesuwnych i uchylno-rozwieralnych. Wysokość takiego progu to zaledwie około 2 centymetry.
Możemy zdecydować się także na drzwi bezprogowe, czyli model drzwi przesuwnych. Ich próg schowany jest w podłodze. Należy jednak pamiętać, że są one dużo mniej szczelne od modeli posiadających próg. Odpowiednie będą one więc głównie dla balkonów lub tarasów zadaszonych.

Podobne artykuły tematyczne:

YOU MIGHT ALSO LIKE